Ali Özkan çocuklara kitap hediye etti

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla okuyorum’ etkinliklerinin son adresi, kırsalda yer alan Sultaniye Mahallesi İlkokulu oldu.

Sultaniye Mahallesi’ndeki etkinlikte minik öğrenciler, belediye başkanı ile aynı masada kitap okuma heyecanına ortak olurken, Ali Özkan bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, eğitim ve öğretime son derece önem verdiklerinin altını çizdi. Karacabey’in sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik yönlerden olduğu kadar eğitim yönünden de önemli gelişimlere sahne olduğunu kaydeden Özkan, “Bugün de Sultaniye Mahallemizde, sizlerle bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Kitap okuma alışkanlığı yerine dijital medyanın benimsendiği günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Bizler bunun çoğalması için böyle bir etkinlikte buluştuk. Etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Okuma alışkanlığı mutlaka kazanılmalı

İlçe merkezi ve tüm kırsaldaki öğrenciler ile kitap okuma etkinliğini genişleterek sürdürmeye kararlı olduklarını dile getiren Özkan, hızlı okuma ve okuduğunu anlama ile bu bilgilere yorum getirebilme alışkanlığının, erken yaşlardan itibaren mutlaka kazanılması gerektiğini kaydetti. Dünyanın giderek global bir köy haline geldiği çağımızda, başarıya ulaşmak ve diğer ülke gençleri ile rekabet edebilmek adına okuma alışkanlığının vazgeçilmez gereklilik olduğunu da sözlerine ekleyen Özkan, öğrencilere çeşitli okuma kitapları da hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz