İmamoğlu: “Kanal İstanbul için ‘lay lay lom’a tahammülümüz yok”

Kanal İstanbul’un askıya çıkan planlarına itrazların yapılmaya devam ettiğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hukukun bu konuda ‘lay lay lom’ yapmasına tahammülü olmadıklarını söyledi.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İsteseniz de istemesiniz de biz bu projeyi yapacağız. Hatta yazın ihaleye çıkıyoruz” sözlerini hatırlatması üzerine, “Talihsiz açıklamalara devam ediliyor” yanıtını verdi. “Biz, aslında memleketimizin her kuruşunun doğru değerlendirilmesini istiyoruz” diyen Başkan İmamoğlu, “‘Eyvah ihanet ettik, aldatıldık’ gibi cümlelerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de bizim için hiçbir kıymeti yoktur. İnşallah birkaç sene sonra bu ülkenin yönetimi aklı başında derli toplu liyakat esaslı bir sürece kavuşacaktır” diye konuştu. 

“HUKUKUN İŞLEMESİNİ İSTİYORUZ”

İmamoğlu gazetecilerin, “Kanal İstanbul ile ilgili planların askıya çıktığının ve bu konuda itiraz sürecinin olup olmayacağı” sorusu üzerine de, “Tabii ki itiraz ediyoruz. Kurumsal, bireysel vatandaşlarımızı itiraz etmeye davet ediyoruz. Hukukun işlemesini istiyoruz. Zaten geçmişte de itirazlarımız var. Hukukun bu konuda ‘lay lay lom’ yapmasına asla tahammülümüz yok” karşılığını verdi. İmamoğlu, 104 amiralin bildirisi ile ilgili de, “Ülkemizin derin sorunları var. O gün ortaya konan tavır ve süreçle ilgili, CHP ve partim, kurumum gereken açıklamayı yaptı. O beyanlar bizim de beyanımızımdır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz