Bir şok istifa daha…

Son günlerde Barzani ve Türkiye’nin sınır ötesi operasyonunun yanı sıra gündemi en çok meşgul eden konuların başında şüphesiz ‘istifa’ konusu geliyor. Bu gelişmelerin ışığında Bursa’dan da bir istifa haberi geldi. İstifasını hazırlayan başkan yaptığı yazılı basın açıklaması ile bu kararını kamuoyuna bildirdi.

Askon (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Başkanı Eyip Yetim ve Yönetim Kurulu üyeleri görevlerinden ve derneklerinden istifa etti. ASKON Bursa şube Başkanı Eyüp Yetim konu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

Değerli Bursalı İş adamları Arkadaşlarım, ve hemşerilerimiz ve kıymetli Basın temsilcilerimiz malumunuz üzere ASKON genel kurul ve genel başkanlık seçimimiz istemediğimiz şekilde sonuçlanmıştır.

Eski ve sözde yeni genel başkan daha önceki gaspları yetmiyormuş gibi İstanbul şubeye delege (üye) kaydederek seçim meydanında namertlik yapmışlar ve irademizi gasp etmişlerdir.

Milli görüş geleneğine uymayan böylesine adaletsiz ve minderde güreşmek yerine hakemi kandıran bir yönetimle çalışmamız mümkün değildir.

Tüzüğümüze göre yönetim kurulunu elimde bulunduran bu adaletsiz güruhla mücadele etmek yersiz olacak ve bu yapısıyla ASKON Türkiye‘ye ve ümmete bir fayda sağlamayacaktır.

Bu gerekçelerle ben ve yönetim kurulumuzun tamamı Askon Bursa Şubesindeki tüm görevlerimizden ve üyeliklerimizden istifa ediyoruz. Bursa İş Adamları camiasına, Bursa halkına ve Basınımızın değerli temsilcilerine saygılarımızla duyururuz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz