Bursa Fashion Week başlıyor

Moda sektörüne giriş yapmak isteyen genç tasarımcıların büyük heyecanla beklediği Bursa Fashion Week Moda Tasarım Yarışması, bu yıl 2. kez start aldı.

Ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 2.’si düzenlenecek olan “BURSA FASHION WEEK 2018 / 2. MODA TASARIM YARIŞMASI”, ENDÜLÜS PARK AVM de yer alan NANUN FIRIN & RESTAURANT’ta gerçekleştirilen basın toplantısı ile basına tanıtıldı.

Ulusal bazda ses getirecek yarışmanın her biri kendi alanında deneyimli ve söz sahibi olan jüri üyelerinin de katılımı ile gerçekleşen toplantıda BURSA FASHION WEEK 2. MODA TASARIM YARIŞMASI’nın detayları paylaşıldı.

Bursa’nın lider halkla ilişkiler firmalarından SenteServices Kurumsal İletişim Danışmanlık Hizmetleri’nin iletişim sponsorluğunda, 9-10-11 Nisan’da, üstü açık, doğal sosyal yaşam alanı ile, seçkin markaların bir arada bulunduğu ENDÜLÜS PARK AVM’nin mekan sponsorluğunda gerçekleşecek olan ve ulusal bazda ses getirecek yarışmanın toplantısına, jüri koltuğunda yer alan; İpekyol Yönetim Kurulu başkanı Nejdet Ayaydın, Galatasaray Geçmiş Dönem 2. Başkanı ve La Maison Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kıran, Türkiye’de erkek moda literatürünü oluşturan Uluslararası Moda Tasarımcısı Muzaffer Çaha, Türkiye’nin tanınmış modacılarından EMELYA Konf. Teks. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşariye Doğan, Elvin Tekst. San. ve Tic. A.Ş. Ortaklar Kurulu Başkanı Canan Sönmez, Lou Design Studio İşletmecisi ve Baş Tasarımcısı Emel Doğan Sezginer, Bursa Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Fügen Kağıtcıbaşı, 2017 yıllı Ödüllü Mücevher ve Aksesuar Tasarımcısı Eser Elgür, Endülüs Park AVM Yatırımcısı Barmak- Barutcuoğlu Gurup Yönetim Kur. Bşk. Mustafa Barutcuoğlu, Medoks Tekstile & Design Yönetim kurulu Başkanı Hakan Kızılırmak’ın yanı sıra Victoria’s Secret & Fashion TV Model’i Güney Afrikalı Manken Tinyiko Mathusa da katıldı.

Mustafa Barutçuoğlu; “Bursa Fashion Week, Bursa’nın moda vizyonunu uluslararası düzeye taşıyacaktır”

Bursa basının yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan EndülüsPark AVM Kurucu Ortaklarından Mustafa Barutçuoğlu, “Bursa Fashion Week 2.Moda Tasarım Yarışması ”nın Bursa’yı tanıtma açısından önemli bir etkinlik olduğunu belirterek;  “Birçok tanınmış modacının bir araya geleceği bu özel etkinlikle, Bursa’mızı ulusal ve uluslararası bazda tanıtabilmeyi, Bursa tekstiline modasıyla, dizaynıyla, tasarımcısıyla katkı sağlayabilmeyi ve EndülüsPark AVM’nin sanata ve insana verdiği değeri ortaya koymayı amaçlıyoruz. ”dedi. EndülüsPark AVM’nin kurulduğu günden bu yana, değerlere saygılı, insanların rahatlıkla dolaşabildiği ve alışveriş yapabildiği AVM olarak tanımlandığını vurgulayan Barutçuoğlu; “Bursa’nın tekstilin her alanında önemli markalar ve önemli çalışmalara imza atan bir şehri. Böyle bir şehirde tekstili modayla buluşturmak ve aynı zamanda genç tasarımcıları keşfedip ülkemize kazandırmak amacıyla hayata geçirilen Bursa Fashion Week 2.Moda Tasarım Yarışması’na ev sahipliği yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  İnanıyorum ki, hep birlikte genç tasarımcıların yetişmesine katkı sağlamakla kalmayacak, ayrıca Bursamızın ve ülkemizin moda vizyonunu uluslararası düzeye taşımak noktasında önemli bir adım atmış olacağız.” diye konuştu.

Yaşariye Doğan; “Genç tasarımcılar için ümit kapısı olmak istiyoruz”

EMELYA Konf. Teks. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşariye Doğan ise; Bursa Fashion Week 2.Moda Tasarım Yarışması’yla moda sektörüne vasıflı elemanlar kazandırmayı ve yarışmanın özellikle genç tasarımcılar için ümit kapısı olmasını arzuladıklarını belirterek; “Üç gün sürecek ve Bursa’mızdan ulusaldan ve yurtdışından modacıları ağırlayacağımız bu güzel yarışmamıza ev sahipliği yapan EndülüsPark AVM’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Doğan, “Yarışma ile her yıl dikkatleri biraz daha fazla üzerimize çekiyoruz. Ülkemizde tekstil sektörünün önemli bir şehri olan Bursa’da bu işi bir görev olarak kabul etmiş durumdayız ve şehrimizin tanıtımına da büyük katkı sağladığımız kanaatindeyim. Hedeflerimize ulaşmak için olmazsa olmazımız markalaşma ve inovasyonun önemine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Başarı hem sürdürebilir hem de ölçülebilir olduğu müddetçe bir anlam ifade eder. Bu yıl 2.sini düzenliyor olabilmek, sürdürebilirlik konusunda önemli bir mesaj olarak düşünüyorum, çünkü Tekstil, otomotiv sektörlerine Türkiye genelinde yön veren ve Osmanlı kültürlerinin renklerini taşıyan mistik şehir Bursa’da bu yarışmayı, böyle organize edebilmek ve her yıl taşın üzerine taş koyup, tuğlanın üzerine tuğla koyarak gelişmeyi her birlikte izlemek açıkçası bize gurur ve mutluluk veriyor. 2.sini düzenleyeceğimiz yarışmanın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Muzaffer Çaha; “Moda bir kültür göstergesi, bir yaşam tarzıdır!”

Türkiye’de erkek moda literatürünü oluşturan Uluslararası Moda Tasarımcısı Muzaffer Caha da, dünya üzerinde en hızlı şekil değiştirebilen iki unsurun ilkinin doğan ve batan güneş diğerinin ise moda olduğunun altını çizerek, tasarımcıların modayı takip eden değil yaratanlar olduklarına dikkat çekti.

Turgay Kıran; “Bu sene müzikal kokan farklı şovlar gerçekleştireceğiz”

Bursa’ya özel ve ayrı bir sempati duyduğunu söyleyen Galatasaray Geçmiş Dönem 2. Başkanı ve La Maison Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kıran ise; Bursa Fashion Week 2.Moda Tasarım Yarışması’nın moda yönüyle Bursa’ya çok katkı vereceğine inandığını kaydetti.

Son Teslim Tarihi; 10 Ocak

BURSA FASHION WEEK 2018 / 2. MODA TASARIM YARIŞMASI’na katılacak genç yetenekler, YANSIMALAR temasıyla oluşturacakları 3 adet tasarımdan oluşan Kadın ve Erkek Hazır Giyim koleksiyonlarını 10 Ocak 2018 tarihine kadar teslim edebilecek. 17 Ocak 2018 tarihinde ön jürinin yapacağı ilk değerlendirme sonrasında belirlenecek olan finalistler, bundan sonraki süreçte tasarımlarını hayata geçirecektir.

Eserler, Final Gecesi Defilesi’nde Sergilenecek

Organizasyonun 09 NİSAN 2018 Pazartesi gecesi Bengü Türk TV Program Sunucusu Selda Hasret Aslan’ın sunumu ile gerçekleşecek “Final Gecesi Defilesi”nde Türkiye’nin ünlü mankenlerince sergilenecek tasarımların değerlendirilmesi akabindeyarışmada dereceye girecek başarılı tasarımcılardan Birinci 7000 TL, İkinci 5000 TL, Üçüncü ise 3000 TL para ödülünün sahibi olacak. Heyecanımız büyük… Bursa Fashion Week 2018 / 2. Moda Tasarım Yarışmamıza katılacak olan tüm genç tasarımcılarımıza başarılar diliyor, “YANSIMALAR!” temasıyla oluşturacakları Kadın ve Erkek Hazır Giyim koleksiyonlarını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz