Bursalı emlakçılar sandığa gidiyor…

BESOB’a bağlı odalarda seçim heyecanı tam gaz devam ediyor. 13 Ocak’ta (yarın) Bursa Emlak Müşavirleri Odası üyeleri de sandık başına gidiyor. 3 adaylı seçimin büyük heyecan içinde geçmesi bekleniyor.

Bursa Emlak Müşavirleri Odası’nda seçim heyecanı tavan yapmış durumda… Bir yanda mevcut başkan Erdal Çelebi, diğer yanda 1 yıl öncesinden hazırlıklarını yapan, Musa Yılmaz ve Halil İbrahim  Oral… Her adayda da iddialı, her aday da vizyonlu. bakalım üyeler son sözü söylediğinde gülen taraf kim olacak?

Gelelim başkan adaylarının seçim çalışmalarına ve seçim vaatlerine;

Sırası ile gidecek olursak ilk olarak mevcut başkandan başlamamız lazım.

Erdal Çelebi: 4 yıldır bu görevi sürdürüyor. Ahmet Gür gibi önemli bir isim karşısında seçim kazanarak göreve geldi. 4 yıldır çeşitli faaliyetlerde bulundu. Odanın çıtasını yükseltmek için çaba sarf etti.  Sosyal Medya üzerinden yaptığı üye ziyaretleri paylaşımlarına bakacak olursak iddialı bir görüntüsü var. Ne de olsa mevcut başkan illa ki bu durumun bir artısı vardır. Erdal Çelebi’ye de başarılar diliyoruz.

Musa Yılmaz: Musa Yılmaz’da başkanlık için çalışmalarına yıllar öncesinden başlamış. Sürekli sahada esnafın nabzını yoklamış, sorunlarını dinlemiş, tespitlerde bulunmuş. Emek, mücadele ve alın teri gibi kavramların önemine vurgu yapan söylemleri var. Meslek onuru için göreve talip olduğunu belirten Yılmaz, seçim sürecinde de eski başkan Ahmet Gür ile yollarını birleştirmiş ve tek listeye düşmüştü… Musa Yılmaz’a da başarılar.

 

Halil İbrahim Oral: üçüncü ve son aday Halil İbrahim Oral… şahsi kanaatim yarışta sürpriz yapma potansiyeli var. Sosyal medya paylaşımlarında sürekli kendisi hakkında seçim günü bir diğer aday lehine çekileceği yönünde göndermeler yapılmasına karşın Oral,  ‘Dimdik ayaktayım ve sonu kadar adayım’ diyor… Dağ bölgesinin de desteği alarak yoluna devam eden Oral, meslekteki deformasyonu, insanların gözünde kaybettiği itibarı geri getirmek sloganı ile sandığa gidiyor… Halil İbrahim Oral’a da başarılar diliyoruz.

Seçimi kim kazanırsa kazansın ama öncelikle genel kurul, dostluk kardeşlik havasında geçsin… Seçim yapılır biter birileri kazanır birileri kaybeder ama birlik beraberlik içinde esnafın yararına çalışmak gerekir.

Tüm adaylara başarılar dileriz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz