BUSMEK Kosova’da 3. dönem mezunları

Kosova‘da istihdama katkıda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) tarafından başkent Priştine‘de kurulan konfeksiyon makineleri kullanımı ve kadın giyimi atölyesi 3. mezunlarını verdi. 
Geçen yıl Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde başlayan dikiş kursları, eğitimlerine hızla devam ediyor.

Kosovalı kursiyerler, BUSMEK tarafından Priştine‘de kurulan atölyede devam eden kurslarda, 200 saatlik konfeksiyon makineleri kullanımı ve giyim eğitimleri alarak, iş bulma hayallerini gerçeğe dönüştürüyorlar.BUSMEK atölyesinde eğitim almaktan son derece memnun olan kursiyerler Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, sağladıkları eğitim imkanlarından dolayı minnettarlıklarını dile getirdiler.

 

  1. dönem mezun kursiyerler sertifikalarını BUSMEK Genel Koordinatörü Eyüp Arda’nın elinden teslim aldılar. Ayrıca sertifika törenine Çalışma bakanlığı yetkilileri, Üsküp-Kosova Derneği Başkanı Recep Gündüz ve Priştine Yunus Emre Enstitüsü yetkileri katıldı.

 

Ayrıca başkent Priştine’de düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna  katılan Arda ve Gündüz, Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ile Kosova’daki BUSMEK faaliyetleri hakkında görüşmelerde bulundular. Resepsiyona, Başbakan RamushHaradinaj, bakanlar, milletvekilleri, diplomatlar ve çok sayıda davetli katıldı.İki ülke milli marşlarının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle gönderdiği mesaj okundu.Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramı’nı Kosova’da kutlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz