Edebali BEDESTEM konuklarını ağırladı

Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi’nde (BEDESTEM) konuklarını ağırlayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) kapsamındaki çalışmalar hakkında Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki üst düzey ismi olan Berger ve beraberindeki heyete bilgi verdi. Merkezde yürütülen diksiyon kursu, işaret dili kursu, müzik kursu ile psikolojik danışmanlık ve eğitim birimini konuklarıyla inceleyen Başkan Edebali, Yıldırım’ın insan odaklı yürütülen çalışmalarla dezavantajlı bireylere pozitif hizmetler sunan bir yapıya sahip olduğunu aktardı.

“İŞ BİRLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

İlçedeki hizmetlerde insana ve dezavantajlı bireylere dokunan projeler yürütmeyi oldukça önemsediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’da dezavantajlı bireylere yönelik sosyal riskleri önleyen projeler geliştiren bir belediyeyiz. Bu kapsamda hizmetlerin daha etkin olması adına Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü bünyemizde oluşturduk. Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen faaliyetlerden biri olan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen İSKEP kapsamında Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi’nde değerli misafirlerimizi ağırlayarak faaliyetlerimizi aktardık. Yerel yöneticiler olarak insana ve özellikle dezavantajlı bireylere dokunan hizmetleri oldukça önemsiyoruz. Engelliler, çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve mültecilere yönelik yaptığımız hizmetleri büyük önem veriyoruz. Ziyaretleri için Sayın Büyükelçi ve misafirlerimize teşekkür ediyor, iş birliğimizi sürdürerek ortak çalışmalara imza atmayı ümit ediyoruz” dedi.

BAŞKAN EDEBALİ’YE TEŞEKKÜR

Yıldırım’da bulunmaktan ve Başkan İsmail Hakkı Edebali’nin konuğu olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, “Ankara’daki ofisimizden çıkarak sahadaki çalışmaları yerinde incelemek, dosyalar yerine projeleri yürüten insanları görmek çok önemli. Özellikle Belediye bünyesinde yürütülen pozitif hizmetlere tanık olmak bizleri çok mutlu etti. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye ve projeleri yürüten belediye çalışanlarına gerçekleştirdikleri iş birliği için teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmaların sınırlı bir kısmını ziyaret edebilmiş olsak da, gördüğümüz bu birkaç faaliyet bile yürütülen Yıldırım’daki kapsamlı çalışmaların bir göstergesi. Gerçekleştirdiğimiz iş birliğini devam ettirebilmeyi temenni ediyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz