Farkını sosyal hizmetleriyle ortaya koyuyor

Dayanışma ve paylaşımı esas alan sosyal hizmetleriyle farkını ortaya koyan Yıldırım Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine derman oluyor.İnsan odaklı hizmet anlayışı kapsamında özellikle ihtiyaç sahiplerine destek olan ve vatandaşların birlik beraberlik duygularını pekiştiren çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile ilçede ihtiyaç sahibi olan vatandaşların olmaya devam ediyor. Müdürlük bünyesinde hayata geçirilen ‘Yıldırım Sosyal Kart’ uygulamasıyla 2014 yılından bugüne kadar, anlaşmalı market zincirlerinde geçerli olan alışveriş kartlarından 64 bin adet teslim edilerek ihtiyaçlara anında yanıt verildi. Yıldırım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılan müracaatlarının değerlendirilmesi sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahipleri, teslim aldığı kart ile alışverişte dilediği gıda ürünü alabiliyor.

HAYAT PAYLAŞIMLA GÜZEL

‘Yıldırım’da Hayat Paylaşımla Güzel’ sloganıyla hayata geçirilen Yıldırım Paylaşım Atölyesi, gönüllü bağışçıların kullanılabilir durumdaki eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Yıldırım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri Yine 2014 yılından bugüne kadar bin 100 ev eşyası ve 12 bin adet giysiyi vatandaşlara ulaştırdı. Aynı süre içerisinde 13 bin kırtasiye yardımı sağlanırken, soğuk kış günlerini dayanışma duygularıyla ısıtmak için 545 adet soba dağıtımı yapıldı. Toplumun kültürünü ve değerlerini gelecek kuşaklara taşımak adına çalışmalar da yapan Yıldırım Belediyesi, bu kapsamda maddi durumu iyi olmayan ailelerden bin 853 çocuğu sünnet ettirdi.

‘SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL BİLMEDEN’

Öncelikli hedeflerinden birisinin Yıldırım’ı dayanışma, paylaşma ve kardeşlik şehri haline getirmek olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Millet olarak bizi güçlü kılan en önemli hasletlerimiz, dayanışma ve paylaşma duygularımızdır. Bizler ‘komşusu aç iken tok uyuyan bizden değildir’ şiarını ilke edinen bir itikadın mirasçılarıyız. Dolayısıyla tarihimizin ve kültürümüzün bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de en önemli kıssasımız; ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi rencide etmemek. Bir taraftan insanlarımızın eksiklerini gidermeye çalışırken, diğer taraftan da toplumdaki dayanışma ve kardeşlik duygusunu pekiştiriyoruz” dedi.

PAYLAŞIM ZİNCİRİ

Toplumsal dayanışmayı güçlendirmek adına Yıldırım Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün önemli işlere imza attığını aktaran Başkan Edebali, “Sosyal çalışmalarımızla gıdadan giysiye, kırtasiyeden çorba dağıtımına, tekerlekli sandalye yardımından iftar ve sahur yemeklerine, aşure ikramından Paylaşım Atölyesi’ne kadar son 4 sene içinde 1 milyon 335 bin adet yardıma ulaştık. Ayrıca yardımlarımızı sadece Yıldırım’la da sınırlı tutmadık. İnsanlık dramının yaşandığı Suriye, kardeş şehrimiz Batman’ın Sason ilçesi başta olmak üzere, farklı bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine de ulaştık. Bu veriler, ‘Dayanışma Şehri Yıldırım’ hedefimize giden yolda önemli bir mesafe kat ettiğimizin göstergesidir. Bu başarı Yıldırımlıların ortak çalışmasının ürünüdür. Hemşerilerimiz, 444 16 02 numaralı Yıldırım Çağrı Merkezi’mizden bize ulaşıp bu paylaşım zincirine dahil olabilir, mutlu ve huzurlu Yıldırım’a katkı sunabilirler” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz