Geleceğin sağlıkçılarına ‘Hayat’ bursu

????????????????????????????????????

Üniversite yönetiminin başarılı öğrencileri Uludağ Üniversitesi’ne çekebilmek adına başlattıkları burs kampanyasına destekler hız kesmiyor. İki yıldır aralıksız devam eden kampanya sayesinde Uludağ Üniversitesi’ndeki birçok fakülte, meslek yüksekokulu ve bölüme kayıt yaptıran yüksek puanlı öğrenciler burs alabiliyor. Kampanyanın son destekçisi Türkiye Hayat Sağlık Vakfı oldu. Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul’un başkanlığını yürüttüğü Vakıf, UÜ Tıp Fakültesini ve Sağlık Hizmetleri Fakültesi’ni 2018-2019 döneminde tercih eden ve yerleşen en yüksek puanlı 5’er öğrenciye mezun oluncaya kadar her yıl 9 ay boyunca aylık 500 TL’lik burs verecek. Düzenlenen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Özel Hayat Hastanesi ve Türkiye Hayat Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Tunca, rektör yardımcıları ile vakıf yöneticileri katıldı.

REKTÖR ULCAY: İLK KEZ BİRİ BİZİ BURS VERMEK İÇİN ARADI

İmza töreninde konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, yönetimi geldiklerinde başlattıkları burs kampanyası sayesinde üniversitedeki öğrenci kalitesinin büyük oranda yükseldiğini söyledi. iki yıldır kampanyayı yürüttüklerini ve burs verme oranının fakülte ve bölüm bazında yüzde 60’lara ulaştığına işaret eden Rektör Yusuf Ulcay; “Bugüne kadar hep biz çeşitli işadamlarının kapılarını çaldık ve kampanyamıza destek istedik. Ancak bu sefer tam tersi bir durum oldu. Ahmet Özkul Bey bizi aradı. Yeni yaptıkları hastanelerinden önce bir de Türkiye Hayat Sağlık Vakfı’nı kurduklarını söyledi. Sağlık Bilimleri Fakültesi’ndeki ve Tıp Fakültesi’ndeki öğrencilere burs vermek istediklerini söyledi. Bu bizim için bir ilk oldu. Çok da güzel bir ilk oldu. İlk defa biri bizi arayıp burs vermek istediğini söyledi. kendilerine böylesi güzel bir katkıda bulundukları için çok teşekkür ediyoruz. Kentimizdeki tüm hayırsever işadamlarını da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

  1. YILINDA YENİ HAYAT

Özel Hayat Hastanesi ve Türkiye Hayat Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul ise meslekte ve sağlık alanında 40 yıldır hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi. 40. Yılında Yeni Hayat sloganıyla yeni bir hastane binası inşa ettiklerini açıklayan Dr. Ahmet Özkul; “Kendimize göre bu mesleğe tam 40 yılımızı adadık. Artık birçok şeyi geride bıraktık. Bundan sonra çocuklarımız yönetimi ele alacak ve markamızı onlar devam ettirecek. Bizler de bir vakıf olsun ve hayır işlerimizi bu vakıf üzerinden yürütelim istedik. Rektör hocamıza ve dekan hocalarımıza bizlere böylesine hayırlı bir işe vesile olma fırsatı verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Buralardan yetişecek öğrenci kardeşlerimiz de başarılı doktorlar ya da yöneticiler olacaklardır. Desteğimizin herkese hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

DEKANLARDAN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, başarılı öğrencilere burs verme kararından dolayı üniversite yönetimini ve burs vermeyi kabul eden tüm hayırseverleri tebrik ettiğini kaydetti. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Tunca da daha başarılı öğrencilerin Uludağ Üniversitesi’ni tercih edebilmesi adına böylesi kampanyaların büyük önem taşıdığına işaret etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz