Girişim Savaşçısı’ndan Başarı Tüyoları

Şahinkaya III. Girişimcilik Zirvesi’ne konuk olan dünyanın ilk disiplinler arası girişimcilik programı olan Girişim Savaşçısı programının kurucusu Berke Sarpaş, öğrencilerle yaşamda başarılı olmanın yollarını paylaştı. Academy 1418 Coğrafya öğretmeni Ragıp Yaşar’ın sunuculuğunu üstlendiği zirvede, Türkiye Girişimcilik Vakfı‘nın Mütevelli Heyeti Üyesi Berke Sarpaş ‘Fark Et, Fark Yarat’ isimli interaktif sunumuyla lise öğrencileriyle bir araya geldi. Dünyada bir ilk sayılan ‘Girişim Savaşçısı’ programının mimarı olan Sarpaş, girişimciliğin felsefesini öğrencilerle paylaştı. Girişimciliğin mücadele etmek anlamına geldiğini ifade eden Berke Sarpaş, ‘Hayattaki amacınızı keşfedin. Parayı her zaman bulabilirsiniz, ama önemli olan uğruna mücadele edeceğiniz şeyi bulmak. Bir hikâyenin parçası olmaya çalışın’ dedi.

‘ÇALIŞACAĞINIZ İNSANLARI GÜVENMEYİ ÖĞRENİN’

‘Mutluluk konformizm değildir’ diyen Sarpaş, üretken ve yaratıcı fikirlerin asla masa başında otururken çıkmadığını söyleyerek hareket alanlarını genişletmeleri gerektiğini belirtti. Hedefe ulaşmada hayal etmenin etkin rolüne de değinen Sarpaş, ‘Kendinizi nerede hayal ediyorsanız, oradasınızdır’ dedi. İş hayatında çalışma arkadaşlarıyla olan güven faktörünün önemini anlatan Sarpaş, öğrencilere, insanlara güvenmeyi öğrenmelerini salık verdi.

ETKİLEYİCİ SUNUMUYLA BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Sunumun ilerleyen dakikalarında öğrencilerle eğlenceli bir mental dayanıklılık çalışması yapan Sarpaş, motivasyon konuşmasıyla oldukça beğeni topladı. Berke Sarpaş 3: Sunumun kapanışı da sahnede bir grup öğrenci eşliğinde güven testiyle tamamlayan Sarpaş, etkileyici konuşması ve renkli tarzıyla büyük alkış aldı. Berke Sarpaş 4: Etkinliğin finalinde Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya, Girişim Savaşçısı Kurucusu Berke Sarpaş’a harika paylaşımlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz