Gürsu’da hedef yeni okullar

Gürsu Belediyesi, ilçede artan okul ihtiyacına çözüm bulmak amacıyla okul alanı oluşturulması yönünde yoğun çalışmalar gerçekleştirmekte.

Gürsu’da uygun okul alanı tespit etmek amacıyla Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas ile incelemelerde bulunan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İlçemizdeki yeni okul ihtiyacını gidermek amacıyla, okulların inşa edileceği alanları kazandırma yönünde çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürüyoruz” dedi.

Çalışmalar kapsamında Gürsu’da bulunan DSİ’ye ait arazileri DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte inceleyen Başkan Işık, “İğdir ve Cambazlar arasında yer alan DSİ’ye ait 140 dönümlük alan ve Büyükşehir Belediyesi ‘ne ait Hal’in olduğu 40 dönümlük alanın değerlendirilerek bir Eğitim Vadisi oluşturulmasını planlamaktayız. Arazilerin tahsis edilmesine yönelik çalışmalar başlatıldı, inşallah ilçemizde bir eğitim vadisi inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Işık, Gürsu Jandarma Komutanlığı’na ait alanda oluşturulacak iki okul için yer tespiti konusunda, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile birlikte incelemede bulundu. Gerekli protokollerin imzalanarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek 10 dönümlük alanda 32 derslikli iki okulun, en yakın zamanda inşaatına başlanması planlanmakta.

Ayrıca İstiklal ve Zafer Mahalleleri’nde de belirlenen alanlarda okul yapılmasına ilişkin çalışmalar devam etmekte olup, İlçe Emniyet Müdürlüğü yanında  Anaokulu inşaatı başlatılmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz