Hedef 2020 mi?

Fiil faili gösterir, şiir şairi, kitap katibi…

2020 de siyasetin gitgide ısındığına şahit oluyoruz. Muhafazakar kesimde, Davutoğlu ve Babacan partileri birleşmeden ilerlemeyi tercih ediyorlar. Soruları soranlarla cevaplayanların aynı bayrağa hizmet edecekleri günler yaklaşıyor.

Ergenekon ile bastırıldığı söylenen Yeniçeri İsyanları’na ek olarak şimdi de Eski Vezirler birleşip isyan edip parti kuruyor. Bir yandan da Doğu Akdeniz’de Devlet-i Aliyye-i Türkiye’nin bekası tartışılıyor; Doğu Türkistan yok sayılıyorken… Senaryolar hep gri; ne siyah, ne beyaz…

(Bu arada unutmadan, Annan Planını 2004’te kabul etse Güney Kıbrıs Rum Yönetimi; 2014’te 650 Türk askeri kalacaktı Kıbrıs’ta ve senaryo tamamen değişecekti..  )
Libya’ya gidecek askerlerin yanında Rus askerleri de olacak mı? Belki Çin’den de asker alırız, kimbilir…
Graham’ı Hulusi Akar’ı taklit ederek işleten Ruslar, bizimle iletişimde kimi taklit ediyor?

Türkiye’de Başkanlık Sistemi var ama senatörler yok mu? Ethem Sancak: ‘Türkiye S400’leri almazsa karşısında beni bulur’ demiş.  Yoksa o da senatörlük olmadığı için bakan mı olacak?

Mustafa Sarıgül’ün oğlunun nikâhını Ekrem İmamoğlu kıyarken, Melih Gökçek nikah şahidi, Binali Yıldırım refakatçi; üst katlarda yaşayan siyaset erbapları bu kadar esnek olurken giriş katlarında yaşayan toplum gitgide kutuplaştırılıyor… Devletin aklını savunanlar ile devletin aklını yitirmesine sebep olanların aynı kişiler olması da çağdaş bir ironi…

Cem Uzan’ın eline iki kağıt verip; ‘-Bildiklerimi söylersem yer yerinden oynar’ diyenler bildiklerini  söyleyemeyince, bilmediklerini söyleyenleri üzerine salmakta ucuz bir numara olsa gerek.
Siyaset kavgaları gitgide kardeş kavgasına, aşiret kavgasına dönüşüyor. Apolitik dindarlık büyüdükçe; dindarların politize edilmesine dair piar çalışması da gitgide Menzil’e giriyor.

Reis döneminin bittiği, Hoca döneminin başlayacağını iddia edenlerin tornasından çıkan Karar
Gazetesi yazarları sahi ne yapıyor şimdi?

Lider hayatta iken, kendisine öldü muamelesi yapılan zamanlar daha dün gibi ve sanki bir dejavu…
18 Şubat 1952’de Natoya giren Türkiye; 1954 yılında açılan Nato’ya ait İncirlik Üssü’ne ve 2012 yılında açılan ve Kürecik Üssü’ne de Kayyum atanacak mı?
Sahi Nato aidatını ödüyor muyuz biz? Ya da muhalif partiler de iktidar olursa ödeyecekler mi?

Evhamdan ihtiyata geçmeniz dileğiyle..

İsmet Özel’in dediği gibi:
‘…kaldırımlarda demokrat, otobüslerde dindar…’

Selam ve dua ile…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz