Kansere karşı farkındalık semineri

Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Chassis Brakes International (CBI), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarını unutmadı.Chassis Brakes International, Bursa fabrikasında görev yapan kadın çalışanları için Özel Esentepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Emre Uysal’ın katılımıyla ‘Kanserde Erken Tanı’ başlıklı söyleşi düzenledi. Söyleşide; rahim kanserinde risk faktörü, meme ve over (yumurtalık) kanseri gibi erken tanının çok önemli olduğu kanser türleriyle ilgili bilgiler veren Dr. Emre Uysal; minimum stres, düzenli beslenme, düzenli uyku, kilo kontrolü, sigara ve alkolden uzak bir yaşam ve düzenli kontroller ile sağlıklı bir yaşam sürdürülebileceğini belirterek, mutlaka kendimize değer vermemiz gerektiğini söyledi. Son derece verimli geçen söyleşide Uysal, kadın çalışanların sorularını da yanıtlarken, kendi kendine muayene yöntemleriyle ilgili bilgiler de verdi.

Tüm topluma önemli görevler düşüyor

Kadınların iş ve sosyal yaşamın en önemli unsurlarından biri olduğunu aktaran Chassis Brakes International Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü Çisil Güler ise kadın elinin değdiği her işin başarıyı da mutlaka beraberinde getirdiğini söyledi.

 

Tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Güler, kadın istihdamının artırılması ve kadınların ekonomik özgürlüklerine kavuşması adına toplumun tüm kesimlerine önemli sorumluluklar düştüğünü anımsattı. Söyleşinin ardından tüm katılımcılar pasta keserken, programın sonunda ise kadın çalışanlara, Özel Esentepe Hastanesi’nden kanser-meme kanseri tarama muayenesi ve tetkikleriyle birlikte, çiçek hediye edildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz