Karacabey’de yeni yılda da metruk binalara geçit yok!

Karacabey Belediyesi, kent genelindeki metruk binalarla mücadelede yeni yılda da hız kesmiyor.

Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkımı gerçekleştirilen metruk binalara, önceki gün Mecidiye Mahallesinde bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz haftalarda da süren merkez ve kırsal mahallelerdeki yıkımları Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdi.

Kent güvenliği ve sağlığı açısından risk taşıyor

Güvenlik ve sağlık açısından risk teşkil eden metruk binalarla mücadeleyi önemsediklerini kaydeden Belediye Başkanı Ali Özkan, her fırsatta “Bu tip metruk binalar, kent güvenliği ve sağlığı açısından risk oluşturuyor. Ayrıca kötü amaçlı kullanımlara neden olabildiği için çevresinde yaşayan vatandaşlar açısından tehlike arz ediyor. Biz de vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu binaları tespit ederek, yasal prosedürlerin tamamlanması ile yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ayrıca yıkımı yapılan bölgenin otopark alanı olarak kullanılmasını sağlayarak, önemli bir ihtiyacı daha çözüme kavuşturduklarını yineleyen Özkan bu konuda vatandaşların mahalle halkından muhtar aracılığıyla veya doğrudan belediyeye yapılan şikâyet ile talepte bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan, 104. binanın yıkımının ardından metruk binalarla ilgili işlemlerin devam edeceği kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz