Ölümlü kazanın ardından Renault’tan açıklama!

Bursa’daki servis faciasının ardından Oyak Renault tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Fabrika yönetimi tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Dün gece Bursa’nın Nilüfer ilçesinde meydana gelen ve Oyak Renault çalışanlarını taşıyan servis aracının karıştığı elim trafik kazasında, çalışma arkadaşlarımız Mesut Güney, Hakan Şibay ve Güray Kanşıra hayatlarını kaybetmiştir. Olay yerine gelen ambulanslarla en yakın hastanelere kaldırılan yaralı arkadaşlarımızın tedavileri devam etmektedir.

Oyak Renault ilgili birimleri kaza ilk duyulduğu andan itibaren sağlık ve emniyet görevlileri ile irtibata geçmiştir. Hayatını kaybeden ve yaralanan arkadaşlarımızın ailelerine her türlü destek verilmekte olup, yaralanan arkadaşlarımızın tedavi süreçleri yakından takip edilmektedir. Diğer taraftan kazanın nedenine ilişkin araştırma adli makamlar tarafından devam etmektedir. Bu acı kaza sonrası fabrikamızda üretime 1 günlük ara verilmiştir.

Hepimizi derinden yaralayan bu üzücü kazada vefat eden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarımıza ise acil şifalar diliyoruz.”

İŞÇİLERE MESAJ GÖNDERİLMİŞTİ

Kazanın ardından fabrikadan işçilere üretime ara verildiğine dair SMS gönderimiş, gönderilen mesajda, “Bu gece servislerimizden birinin geçirdiği trafik kazasında acı kayıplarımız ve yaralanan arkadaşlarımız olmuştur. Bu doğrultuda 08 – 16 ve 16 – 24 mesaileri iptal edilmiştir. Detaylı duyurulular paylaşılacaktır. Başımız sağ olsun.” ifadeleri kullanılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz