KOBİ OSB projesi başarıyla devam ediyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından ilk etapta 11 ayrı sektör için planlanan KOBİ OSB projesine başvurular artarak devam ediyor. Kimya sektörüne yönelik gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, KOBİ OSB’nin firmalar arasındaki bilgi alışverişini ve güç birliğini artıracağını söyledi. BTSO’nun komite ve konseylerinin talepleri doğrultusunda projelendirilen KOBİ OSB için talep toplama süreci devam ediyor. Sektörlere yönelik gerçekleştirilen genişletilmiş toplantılarda tanıtımı yapılan KOBİ OSB’ye küçük ve orta ölçekli firmalar yoğun talep gösteriyor. İlk etapta 11 ayrı sektörde hayata geçirilmesi planlanan KOBİ OSB ile küçük ve orta ölçekli firmalara rekabet gücü kazandırılması amaçlanıyor. Projenin kimya sektöründe faaliyet gösteren firmalara tanıtılması amacıyla düzenlenen ‘Kimya Sektörü Genişletilmiş Toplantısı’nda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, KOBİ OSB’nin firmalara üretim ve verimlilik artışıyla birlikte nitelikli büyüme imkanı sunduğunu söyledi.

“KOBİ OSB SEKTÖRÜMÜZE NEFES ALDIRACAK”

Kimya sektörüne yönelik yeni bir sanayi bölgesine duyulan ihtiyacı her platformda dile getirdiklerini anımsatan İlker Duran, “Sektörümüzün daha nitelikli ürünler ortaya koyması adına önümüzdeki engellerin başında yer sıkıntısı geliyordu. Bu anlamda KOBİ OSB projesi sektörümüze nefes aldıracak çok büyük ve önemli bir proje. Firmalarımızdan ön taleplerin toplanmasının ardından proje nihai halini alacak. Türkiye’de ilk olma niteliğini taşıyan bu projenin kısa süre içerisinde hayata geçeceğine inanıyorum” dedi. Duran, KOBİ OSB’de firmaların 1.000 metrekare ile 5 bin metrekare arasındaki kapalı alanlarda üretim gerçekleştireceklerini dile getirdi.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HAREKET EDİYORUZ”

BTSO 22’nci Meslek Komitesi Başkanı İsmail Kerim Sabuniş, kimya komitesi olarak aldığı kararlar ve gerçekleştirdikleri kurum ziyaretleriyle sektörün sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Sabuniş, “Sektörün farklı alanlarından gelen firmalarımızı komite çatısı altında buluşturuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz 5 ayrı genişletilmiş sektör toplantısında pazara giriş zorlukları, test ve analiz laboratuvarlarının durumu, endüstriyel kimyasalların geri kazanılması, kalifiye eleman ve sağlanan destekler gibi farklı konuları masaya yatırarak çözüm önerileri ürettik. Sektörümüzün gelişimine yönelik atılan her adımın altında birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme duygusu yatıyor. Bizlere bu imkanları sağlayan BTSO Yönetim Kurulu’muza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz