Öncelik hasta memnuniyeti

Aritmi Sağlık Grubu’na bağlı Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi’nde kurum içi eğitim çalışmaları sürüyor.

Konusu uzman Eğitimci Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksek Okulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Kudret Armağan tarafından Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi’nin idari, yardımcı sağlık personeli ve hasta yönlendirme biriminde görev yapan personele seminer verildi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi Genel Müdürü Ali Yıldırım, Halkla İlişkiler Müdürü Rezzan Battal, Kardioloji Uzmanı Dr. Havva Ören Mete de katıldı. Seminerde, hasta ve hasta yakınlarıyla iyi iletişim kurulması ve hastaneden memnun ayrılmaları için kurulan iletişimin önemine dikkat çekildi.

Eğitim seminerinde iletişimin ne olduğu, iletişimin nasıl sağlanması gerektiği ve iletişimi arttırmak için nelerin yapılması gerektiği konularında personele teknik bilgiler veren Armağan, hastane personeli için iletişim ayrı bir öneminin olduğuna vurgu yaparak, “İletişim kurulmadan ve temas alışverişi olmadan doyumlu bir yaşam sürmek zordur. Temas alışverişi olmadan iletişim kurmak olanaksızdır. Kurum ve kuruluşların hizmeti orkestra sunumuna benzer. Kurum ve kuruluşta görev yapan yöneticisinden, temizlikçisine kadar herkesin çalışması birbirine aynı tempoda ve uyumlu olmak zorundadır” dedi.

HASTA MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Kurum içi eğitimlerin periyodik takvimler diliminde devam ettiğine dikkat çeken Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi Genel Müdürü Ali Yıldırım, “ Hastanemizde yüzlerce hastaya her türlü tıbbi tedavi yapılmaktadır. Yapılan bu tıbbi tedavileri hasta ve yakınlarıyla olan iletişimle taçlandırmalıyız. Söz konusu eğitimlerle personellerimizin etkili iletişim becerilerinin güçlendirilip, hasta memnuniyetini iyileştirerek bireysel ve kurumsal başarının arttırılması hedefleniyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz