Osmangazi’de kuşak sınavı heyecanı

Girdiği bölgesel ve ulusal birçok yarışmadan dereceyle dönen sporcuları yetiştiren Özel Osmangazi Okulları’nda, kuşak sınavı heyecanı yaşandı. 5 ile 17 yaş grupları arasındaki yaklaşık 200 öğrenci, taekwondo ve kick boksta bir üst kuşağa geçmek için, rakipleriyle çetin bir mücadeleye girdi.Özel Osmangazi Okulları, yaklaşık 200 sporcunun taekwondo ve kick boksta bir üst kuşağa geçmek için rakipleriyle girdiği çetin mücadelelere ev sahipliği yaptı.Etkinlikte; Nilüfer İlçe Gençlik Spor Müdürü Mutlu Akın, Bursa Kick Boks İl Temsilcisi Zafer Akman, İl Temsilci Yardımcısı ve Okul Sporları Sorumlusu Serdar Çakıroğlu ,Osmangazi Koleji Gençlik ve Spor Kulübü Koordinatörü Ekrem Kesgin ve taekwondo Milli Takım antrenörü Ümit Kulak da hazır bulundu.

Çolpan, “Sporcularımızın başarılarıyla gururlanıyoruz”

Kuşak sınavı öncesinde konuşan ve okul olarak Türk sporuna, sporcu yetiştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Özel Osmangazi Okulları Müdürü Ömür Çolpan, “Açtığımız kurslarla ülke sporuna katkı sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Özellikle kick boks ve taekwondo gibi branşlarda sporcularımızın başarısı ülke çapında. Bu başarının daha da yukarıya taşınması adına biz okul yönetimi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Hem biz hem genç sporcularımızın üzerimize düşenleri yapmaya devam ettiğimizde, başarılarımız muhakkak artacaktır” diye konuştu.Kuşak sınavına katılan Bursa Kick Boks İl Temsilcisi Zafer Akman ise sporun önemine dikkat çekti. Akman, “Ülkesine, bayrağına sevdalı bir gençlik anlayışı içerisinde bir nesil yetişecek. Bu konuda gençlerimize güvenimiz tam. Spor çok önemli. Dolayısıyla her kurum spora teşvik anlamında üzerine düşen görevi yerine getirmeli” dedi.

Heyecana aileler de ortak oldu

Yapılan açılış konuşmalarının ardından ilgili spor branşlarının hocalarının ve il temsilcilerinin gözetimindeki kuşak sınavına geçildi. Birbirinden yetenekli gençlerin adeta şov yaptığı kuşak sınavı birbirinden çekişmeli eşleşmelere ev sahipliği yaparken, aileler de çocuklarının heyecanına ortak oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz