Sınırlarımız içinde oturup bekleyemeyiz

 

Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Çamaşırlık Camii cemaatiyle bir araya geldi. Başkan Taban, Afrin’de devam Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin yaptığı konuşmada; “Orada bizim güçlenmemizi istemeyen ülkelerin birlikleriyle mücadele ediyoruz. Sadece bir terör örgütü yok. Biz bugün Türkiye sınırları içerisinde oturup bekleyemezdik” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Çamaşırlık Camiinde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ
Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve parti yöneticileri ile bazı meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin karşısında bulunan Bosna Hersek Derneği Lokalinde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban’a iletme fırsatı buldu.

Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası, Belediye Başkanı Alper Taban bir konuşma yaptı. Taban, “Biz her Cuma farklı bir camide, farklı bir mekanda hemşerilerimizle bir araya geliyoruz. Bir taraftan bu sofraları sizlerle birlikte bereketlendirmiş oluyoruz, bir taraftan da varsa vatandaşımızın bize iletmek istedikleri, sormak istedikleri onları cevaplamaya çalışıyoruz. Bu buluşmaları çok yönlü olarak değerlendiriyoruz. Uzun zamandan beri sürdürdüğümüz bir çalışma bu. İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz, yöneticilerimiz ve cemaatimizle birlikte çayımızla, zeytinimizle, simitle kahvaltımızı yapıyoruz” dedi.

ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIN NE İSTEDİĞİ
Kasım ayında İnegöl Belediye Başkanlığında bir değişim yaşandığını hatırlatarak konuşmasını sürdüren Alper Taban, “Arkadaşlarımız bayrağı dönem sonuna kadar bizlere emanet ettiler. Biz de ekibimizle birlikte halkımıza kulak vererek, dinleyerek, halkımız ne istiyor, ne diyor bunları dikkate alarak planlamalarımızı yaptık. Belediye Başkanları çok şeyler hayal edebilir ama önemli olan vatandaşın ne istediği. Vatandaşın beklentisi ne bizim için önemli olan bu. Cumhurbaşkanımız da görevi verirken halka iç içe olacaksın demişti. Biz de her buluşmayı fırsata çevirmeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

KARŞIMIZDA SADECE BİR TERÖR ÖRGÜTÜ YOK
Başkan Taban, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin de konuştu. Şanlı Türk ordusunun şuanda Afrin’de vatan savunması için bir mücadele verdiğini kaydeden Taban; “Şehitlerimiz, gazilerimiz var. İnşallah biz oradan başarıyla çıkacağımıza eminiz. Bundan hiçbir şüphe yok. Orada bizim güçlenmemizi istemeyen ülkelerin birlikleriyle mücadele ediyoruz. Sadece bir terör örgütü yok. Biz bugün Türkiye sınırları içerisinde oturup bekleyemezdik. Bununla alakalı niçin böyle bir mücadele içerisine girdik diyenler var. Biz orada bir toprak kazanmak için değil ülke güvenliğimizi sağlamak için oradayız. İnşallah güvenli bir bölge oluşturulduğunda hem oradaki Müslüman kardeşlerimiz rahata erecek hem de Türkiye’deki Suriyeli kardeşlerimiz evlerine dönmüş olacak. İnşallah bir şehit daha vermeden bu süreci tamamlamak en büyük arzumuz. Burada en güzel vurgunun da birlik ve beraberlik vurgusu olacağını düşünüyorum. Söz konusu vatan, millet, bayrak ve bağımsızlığımız olduğunda milletimiz gerisi teferruat deyip tek vücut olabiliyor. Rabbim inşallah bunu bozmak isteyenlere fırsat vermesin” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz