Söğütpınar Tiyatro Kampı başlıyor

Mudanya 3-4-5 Eylül’de tiyatro ile yatıp, tiyatro ile kalkacak. Mudanya Belediyesi ve ÇEKSANAT Tiyatro işbirliğiyle gerçekleştirilecek 1. Söğütpınar Tiyatro Kampı’nda çocuklar için masal, dans, kukla yapımı, karagöz, gölge oyunu, yüz boyama ve ritim atölyeleri; yetişkinler için ise temel oyunculuk, commedia dell’arte, köy seyirlik oyunları atölyeleriyle söyleşi ve gösteriler yer alacak.

Mudanya, Bursa’nın ilk tiyatro kampına ev sahipliği yapıyor. Mudanya Belediyesi ve
ÇEK SANAT Tiyatro işbirliğiyle gerçekleşecek olan 1.Söğütpınar Tiyatro Kampı 3-4-5 Eylül’de Bursa’yı tiyatroyla buluşturacak. İzzet Boğa’nın Genel Koordinatörlüğü’nde hazırlanan kamp programında çocuklar için masal, dans, kukla yapımı, karagöz, gölge oyunu, yüz boyama ve ritim atölyeleri; yetişkinler için ise temel oyunculuk, commedia dell’arte, köy seyirlik oyunları atölyeleri ile söyleşi ve gösteriler yer alacak. Organizasyona Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Başkanlığı ile Bursa’nın özel tiyatroları Pupa Sanat, Kafa Sahne, Tiyatro M.O.T., Dank Labaratuvar Tiyatrosu, Nükte Tiyatro ve Bursa Baro Tiyatrosu destek veriyor. Atölye ve etkinliklerin tamamen ücretsiz olduğu kamp alanında konaklama için çadır ve karavanlara yer ayrılırken önceden kayıt yaptırmak kaydı ile günübirlik katılımcı da kabul edilecek. Alanda elektrik, su, tuvalet ve duş hizmeti verilecek.

TİYATRO, SÖYLEŞİ, ATÖLYE, KONSER BİR ARADA…
Etkinlik 3 Eylül Cuma günü saat 18:00’de Mudanya İskele Meydanı’ndan kortejle başlayacak. Söğütpınar kamp alanında, aynı gün 20.00’de Gökçe Kurt Elitez’in Masal Saati etkinliğinin ardından Hayali Ufuk Durmaz’ın Karagöz, Özlem Durmaz’ın Kanto, Sui Generis Tiyatro’nun Aşuk ile Maşuk Gösterisi ve EGA Dans Topluluğu’nun gösterileri gerçekleştirilecek.
4 Eylül Cumartesi günü etkinlikler Aylin HAcıbekiroğlu’nun yetişkin ve çocuklar için yoga eğitimi ile başlayacak. Ardından Ezgi Eneç’in Çocuk Dans Atölyesi, Gökçe Kurt Elitez’in Masal Atölyesi, Ata Yıldırım’ın Kukla Atölyesi, Ceren Kayış’ın Yüz Boyama Atölyesi, Kımız Bozkır’ın Köy Seyirlik Oyunları, Merve Engin’in Commedia Dell’arte Atölyesi, Oyuncu Alican Yücesoy ile söyleşi ve Mahşer-i Cümbüş Ekibi’nin Tiyatro Sporu Doğaçlama Gösterisi ile tamamlanacak.

5 Eylül Pazar kampın son gününde, sabah yoga etkinliğinin ardından Hakan Çetinkaya Ritim Atölyesi, Mehmet Ali Dönmez Gölge Oyunu Atölyesi, Pelin Elcik Yorgancıoğlu Dans Atölyesi, Cansu Fırıncı Temel Oyunculuk Atölyesi, Özlem Durmaz Temel Poi- Üç Top Atölyesi ile katılımcılarla buluşacak. Etkinlik, Senfoni Mızıkacıları’nın Çocuklar İçin Eğitici ve Eğlendirici Konseri ile sonlanacak.

Ayrıntılı bilgiye www.ceksanat.com adresi ile @sogutpinartiyatrokampi İnstagram hesaplarından ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz