Trafolar sosyal mesajlarla renklendi

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla “Trafolar Konuşuyor” projesini hayata geçirdi. Toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla kadına şiddet, trafik kuralları, madde bağımlılığı, kan bağışı gibi konulardaki sosyal mesajlar trafolar aracılığıyla verilecek.

SANATLA ELEKTRİK BİR ARADA

Büyük ilgi gören ve farkındalık yaratan proje ile ilgili bilgiler veren UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, trafolardaki tekdüzeliğin ve olumsuz yazıların önüne geçmeyi amaçladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:“Vatandaşlarımıza hizmet verirken toplumsal ve güncel sorunların çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Trafo merkezlerini sosyal içerikli, algıda fayda sağlayacak, hatalara dokunacak, insan hayatına katkı sunacak bir platforma çevirdik. Grafiti sanatçısı arkadaşlarla ve kamu kurumlarıyla iş birliği yaparak, hangi mesajları vermemizde fayda olacağına karar verip trafo binalarının soğuk ve karanlık yüzünü topluma faydalı bir hale getirmek bir proje başlattık.

TRAFOLARDAN MESAJ

Biz, 30 trafo bölgemizde bu projeyi uygulayacağız ve güncel konularda sosyal mesajlar vermeye çalışacağız. Türkiye’nin gündeminde önemli yer tutan “kadına şiddetin” önüne geçmek için farkındalık oluşturmayı hedefledik.  ‘Bununla ilgili bizim ne faydamız olabilir, nasıl bir algı oluşturabilir?’ diye düşünüp uyuşturucu bağımlılığı, engelsiz hayat, trafikte emniyet, kan bağışı ile alakalı gibi belirli konularda verilecek mesajları bir sosyal sorumluluk projesiyle dile getirmek için böyle bir mecrayı kullandık.

Sokak sanatı olarak bilinen grafittiyi sosyal sorumlulukla birleştiren projenin bu anlamdaki ilk uygulama olduğuna dikkat çeken Gümüşlü, “Grafitti sanatçılarımızın desteğiyle hizmet bölgelerimizdeki trafolarımızı renklendirdik. Şu anda 4 trafo boyandı. Proje, bildiğimiz kadarıyla sosyal içerik anlamında yapılan ilk uygulama.”

Projenin tüm hızıyla ve farklı konular ile devam edeceğini belirten Gümüşlü, sosyal marka olmanın gerekliliklerinden bir olan sosyal sorumluluk projelerine UEDAŞ olarak titizlikle devam edileceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz