Yıldırım Belediyesi iş arayan engellilere umut oluyor

Yıldırım Belediyesi’nin engellilere yönelik düzenlediği istihdam seferberliği devam ediyor. Daha önce bin 250 engelli vatandaşa iş imkânı sağlanan ‘Engelli İstihdam Seferberliği Buluşması’nın ardından Yıldırım Belediyesi, iş arayan engelli vatandaşlar ile Oyak Renault fabrikası temsilcilerini Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi Yıldırım Han Salonu’nda bir araya getirdi. 60’ın üzerinde katılımcı işletme temsilcileri tarafından mülakata tabi tutuldu. Gerçekleştirilen görüşmelerin ardından sağlık kontrolleri olumlu geçen adaylar kısa süre içerisinde istihdam edilecek.

‘ENGELLİLER HAYATIN İÇİNDE OLMALI’

Yaşamanın birlikte güzel olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yerel yönetimler olarak toplumsal kalkınmayı sağlayacak hizmetler yapıyoruz ve her hizmetimizi de engelli kardeşlerimizi düşünerek hayata geçiriyoruz. Engellileri dört duvar arasından kurtarmak amacıyla kurduğumuz Engelsiz Mutfak’ta 110 kursiyerimiz ve Müzik Akademimizde bin 300 kursiyerimiz sosyal hayata dahil oluyor. Belediyemiz bünyesindeki İstihdam Masası’nda 15 bin iş başvurusu yönlendirmesi gerçekleştirirken, bin 200 vatandaşımızın iş başı yapmasına katkıda bulunduk. Engelli vatandaşlarımız iş yeri açmak istediklerinde kendilerinden işletme ruhsatı hizmet ücretini almıyoruz. Belediyemizin spor kulübü bünyesinde çok sayıda engelli sporcumuz var kazandıkları hem ulusal hem uluslararası başarılar ile gururumuz oldular” dedi.

UMUT OLDU

İş bulmak için arkadaşı ile birlikte Kütahya’dan geldiklerini söyleyen Ahmet Çalışkan Yıldırım Belediyesi’ne kendilerine sağladıkları imkândan dolayı teşekkür ederek, “Engelliler olarak iş bulmakta zorlanıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Eğer işe alınırsak arkadaşım Şevket Ay ile birlikte Bursa’da ev tutacağız” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin her zaman engellilerin yanında olduğunu aktaran Sedat Kılıç ise “Bize iş imkânı sağlanması önümüzdeki birçok engeli ortadan kaldırıyor. Hayata tutunmamız kolaylaşıyor. Hem sosyalleşiyor hem kendi hayatımızı idame ettiriyoruz” diyerek Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz