Yıldırım’a estetik dokunuşlar

Nüfus yoğunluğu ile birlikte oluşan trafik sorunlarına alternatif çözümler geliştiren Yıldırım Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği yönlendirme ve düzenleme çalışmalarıyla güvenli ve kontrollü trafik akışını sağlarken, görüntü kirliliğinin önüne geçmek için de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.İlçede ulaşım konusunda sorun yaşanmaması adına azami derecede gayret gösteren Yıldırım Belediyesi, trafiğin yoğun olarak aktığı ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokaklarda yaptığı trafiklendirme çalışmalarıyla kesintisiz ulaşım imkânı tanıyor. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu çalışmalar kapsamında 75.Yıl, Bağlaraltı, Davutkadı, Değirmenlikızık, Emirsultan, Erikli, Ertuğrulgazi, Karaağaç, Mevlana, Millet, Mollaarap, Ortabağlar, Selimzade, Siteler ve Yıldırım mahallelerinde yol düzenleme ve trafiklendirme uygulamaları çerçevesinde hız kesici tümsek, güvenlik aynaları, şerit belirleme dubası ve trafik tabelalarını gerekli noktalara yerleştirilerek kesintisiz ve güvenli bir araç – yaya akışı sağladı.

GÖRSEL ZENGİNLİK

Öte yandan ilçede görsel kirliliğin önüne geçmek ve şehir estetiğine artı değer sağlamak için çalışmalar gerçekleştiren Yıldırım Güzelleştirme Ekibi (YIL-GÜZEK) oluşan kötü görüntüleri önlemek için yaptığı tasarımlarla şehre zenginlik kazandırıyor. Ekipler boyama ve resimleme işlemlerinin yanı sıra okul bahçelerindeki oyun ve spor alanlarında da yenileme yaparak Yıldırım’ın çehresine güzellik katıyor.

ULAŞIMDA DESTEKLEYİCİ ÇÖZÜMLER

Yıldırım’ı çağdaş ve modern bir şehir haline getirmek adına yapılan çalışmalarda trafiği de öncelikli çözüm üretilmesi gereken konuların başında gördüklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bir taraftan ilçemizin yapısal sorunlarına çözümler üretirken, diğer taraftan ilçemizde trafiği sorun olmaktan çıkarıyoruz. Modern şehir standartlarını yakalamak adına kentsel dönüşümü planlarken trafik akışını rahatlatacak alternatif yollara, geniş caddelere ve bulvarlara yer veriyoruz. Araç yoğunluğunun yanında trafik işaret ve işaretçi eksikliği can ve mal kayıplarına yol açıyor. Biz de tüm bu kayıpları en aza indirmek ve güvenli bir ulaşım oluşturmak için trafiklendirme çalışmalarına önemsiyoruz. Öncelikli hedefimiz bütünleşik bir ağa sahip, Yıldırım’ın her noktasına rahat ulaşımı sağlayacak bir yapıyıgerçekleştirirken, hemşehrilerimizin güven içerisinde ulaşımına imkân sağlamak” dedi.

‘MUTLU ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Daha yaşanabilir bir Yıldırım oluşturma amacıyla güzelleştirme çalışmalarını da titizlikle sürdürdüklerini belirten Başkan Edebali, “Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla Yıldırım’a modern bir görünüm kazandırırken, şehrimizin çehresini güzelleştirecek adımları da atıyoruz. Görüntü kirliliğinin önüne geçerek vatandaşlarımızın yaşamaktan mutluluk duyacakları bir şehri oluşturmayı sürdürüyoruz. İyi yetişmiş bir nesil oluşturarak sürdürülebilir başarılara imza atmalıyız. Bu sebeple okullarda bulunan spor ve oyun alanlarında da çalışmalar yaparak çocuklarımızın mutlu ve huzurlu vakit geçirebilecekleri alanları oluşturuyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz